ISP: ujawnijcie dane

IDG: "Zgodnie z orzeczeniem brytyjskiego sądu tamtejsi dostawcy usług internetowych zostali zobowiązani do ujawnienia danych personalnych osób korzystających z nielegalnych sieci peer-to-peer". A o co chodzi?

Chodzi o to, że niedawno (w zeszłym tygodniu) organizacja the British Phonographic Industry (BPI) wygrało sprawę, na podsatwie której sześciu brytyjskich operatorów (ISP) ma ujawnić dane 31 swoich użytkwników, podejrzewanych przez branżę muzyczną o to, że "nielegalnie" wymieniają się plikami z muzyką.

ISP mają na to 14 dni, a gdy to się stanie - użytkownicy Ci najpewniej staną przed problemem szacowanym przez branżę muzyczna na kwotę 2 tys funtów. Tyle będzie chciała brytyjska organizacja by nie wysuwać przeciwko użytkownikom innych roszczeń.

IDG
ZDNet
Boost Marketing
BetaNews

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>