EU: minimum rok za hacking

Komisja Europejska zaproponowała we wtorek ujednolicenie przez Unię Europejską definicji przestępstw popełnianych w internecie i wyznaczenie minimalnej kary jednego roku więzienia.

"Zważywszy na ponadgraniczny charakter komputerowego piractwa i wirusów, Unia Europejska powinna podjąć działania, żeby zapewnić skuteczną współpracę policyjną i sądowniczą w tej dziedzinie" - powiedział komisarz Antonio Vitorino, który odpowiada za sprawy związane z wymiarem sprawiedliwości i policją.

[PAP][Indian Express][Connecting Industry][Infoconomy]

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Audytorzy strzeżcie się

hub_lan's picture

Audytorzy bezpieczeństwa systemów strzeżcie się wszak możecie dostać zlecenie zdalne a po jego wykonaniu okaże się że zostaniecie oskarżeni o "hacking" i parę innych... :) prawo zaczyna być sprowadzane do absurdu szczególnie przez tych dla których pomiędzy różnymi podobnie brzmiącymi słowami nie ma różnicy. Ciekawe kiedy ilość idiotyzmów osiągnie takie granice że to co ustawowo nakazane będzie nielegalne według innej ustawy.

Proszę zwracać uwagę na daty tekstów

VaGla's picture

Proszę zwracać uwagę na daty tekstów. Ten, który komentowany jest wyżej, pochodzi z 2002 roku.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>