Leki w sieci

Dzisiejsza Rzeczpospolita wzięła na ruszt temat nielegalnie dystrybuowanych w internecie leków. Publikuje na ten temat aż trzy artykuły...

Nielegalne leki w sieci - wprowadzenie: "Zajmujemy się nielegalnym handlem lekami na bazarach i ściganiem przemytu, ale nie zgłaszano nam takiej sprzedaży przez Internet-mówi Jacek Dobrzyński z Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku".

Nielegalne leki w sieci: "Handel receptami i lekarstwami przenosi się z bazarów do Internetu. Lekarze ostrzegają: nie wiadomo, co to za preparaty. Mogą szkodzić chorym"

Leki w sieci - problem nie wirtualny: "Wobec przestępczego procederu dzikiej sprzedaży leków przez Internet państwo polskie okazuje się całkowicie bezsilne".

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>