Europejskie i polskie prawo telekomunikacyjne

autorzy:

Włodzimierz Gromski, Jan Kolasa, Artur Kozłowski, Krzysztof Wójtowicz

wydawca:

LexisNexis

ISBN:

83-7334-341-5

stron:

386

od wydawcy:

W książce przedstawione zostały europejskie i polskie instytucje i konstrukcje prawne dotyczące łączności elektronicznej w społeczeństwie informacyjnym.
W części opracowania dotyczącej prawa europejskiego Autorzy szczegółowo omawiają takie zagadnienia, jak funkcje prawa w społeczeństwie informacyjnym, zasady udzielania zezwoleń na udostępnianie sieci i usług łączności elektronicznej, dostęp i połączenia międzysieciowe oraz związane z nimi obowiązki państw członkowskich i przedsiębiorstw, świadczenie usług, przetwarzanie danych osobowych i ochrona prywatności w łączności elektronicznej, a także gospodarowanie widmem częstotliwości radiowych.

Autorzy charakteryzują także główne rozwiązania prawa telekomunikacyjnego obowiązującego w Polsce oraz założenia i projekt nowej ustawy - prawo telekomunikacyjne.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>