miasto

VaGla's picture

Nazywam się Piotr Waglowski i jestem autorem, gospodarzem tego serwisu. Interesuje mnie głównie problematyka naruszenia dóbr osobistych, do której dochodzi w procesie komunikowania się różnych aktorów społeczeństwa informacyjnego. Interesuje mnie również szeroko pojęta problematyka przesyłania niezamawianych i niechcianych komunikatów drogą elektroniczną (spamu), kwestie dostępności informacji, problematyka szeroko rozumianej "własności intelektualnej"...

kocio's picture

Linux, FLOSS i wolna kultura

steelman's picture

* Programista w domu i zagrodzie.
* Kartograf amator (http://www.openstreetmap.org)
* Niedzielny turysta (http://www.szwendaczek.pl).

Jarek Żeliński's picture

Analiza biznesowa, analiza systemowa i projektowanie, obiektowe technologie w inżynierii oprogramowania a także: fotografia, muzykowanie i prawo.

majeko's picture

m.in. prawo :-)
m.in. ekonomia :-)
m.in. bezpieczenstwo wewnetrzne :-)
m.in. ...

flamenco108's picture

Ostatnio siłą wykonywanej pracy - komputery i internet. Normalnie też buddyzm, Azja Środkowa (Mongolia, Tybet).

Zainteresowania związane z tematyką tego serwisu to głównie śledzenie patologii i absurdów współczesnego prawa autorskiego, a zwłaszcza jego bezradności wobec rozwoju nowych technologii.

spoleczny i kulturowy wymiar systemu wlasnosci intelektualnej; wolna kultura; wolne oprogramowanie - szczegolnie jako przyklad ogolniejszego mechanizmu peer production

Prawo autorskie i szerzej prawo tzw. "własności intelektualnej", szczególnie w odniesieniu do nowych technologii, otwarte standardy i zamówienia ICT w administracji publicznej, społeczeństwo obywatelskie itd. :)

Moje zainteresowania (te komputerowe):
- Wolne Oprogramowanie - tworzenie, używanie i ogólnie wszystko co jest z nim związane. Działam w WO@PW (http://wo.student.pw.edu.pl)
- Sieci komputerowe

i może coś jeszcze dopiszę

Informatyka ze szczególnym uwzględnieniem styku prawa i informatyki. No przecież dlatego codziennie czytam www.vagla.pl.

maniak713's picture

Gry także komputerowe, internet, nauka i technika, zmiany wywołane postępem technicznym. I oczywiście reprezentacje graficzne szczególnie estetycznych przedstawicielek płci pięknej ;-)

własność intelektualna i nowe technologie

studentka ostatniego roku prawa, która na co dzień toczy bój z handlowcami o ochronę danych osobowych i prawnoautorską.

kschmidt's picture

archiwa audiowizulane, standaryzacja metadanych, (także rower, grzybobranie, brydż, szachy i polityka)

Jestem studentką administracji na UKSW w Warszawie. Piszę pracę magisterska o tajemnicy telekomunikacyjnej. Serwis porusza interesującą mnie tematykę.

Jakub's picture

Obszar zainteresowań prawnych:
- ochrona danych osobowych w uczelniach publicznych
- informacja publiczna