XI TAPT

2008-05-19 00:00
2008-05-21 18:00
Etc/GMT+2

Chociaż w zeszłym roku organizatorzy zapowiadali, że to już ostatnie, że już więcej nie będzie, że koniec, to jednak udało się i w tym roku odbędzie się XI już Seminarium naukowe pt. Techniczne Aspekty Przestępczości Teleinformatycznej (TAPT). Tematem wiodącym 11-tej edycji Międzynarodowego seminarium naukowego TAPT są zagrożenia e-ekonomii.

Seminarium odbędzie się w dniach 19 – 21 maja 2008 r. Na stronie organizatora, tj. Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, obok możliwości pobrania formularza zgłoszeniowego, czytamy również:

Rewolucja internetowa jest często uznawana za jedną z największych technicznych rewolucji. Jej wpływ na człowieka jest wieloraki i głęboko dotyka niemal wszystkich obszarów życia, szczególnie gospodarki. Widzimy spadek znaczenia odległości. Wykorzystując Internet można współpracować lub robić interesy z partnerem znajdującym się w dowolnym miejscu świata. Widzimy wzrost znaczenia czasu. Kto szybciej nawiąże kontakt, ten ma szanse na zrobienie lepszego interesu. Dzięki Internetowi maleją koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Działalności na praktycznie bezgranicznym rynku. E-biznes staje się mechanizmem napędzającym rozwój gospodarczy. Inicjatywy Komisji Europejskiej zmierzające do rozwoju społeczeństwa informacyjnego (np.i2010) w Europie zdają się potwierdzać tę rolę Internetu. Istnieje jednak jeden warunek sukcesu – Internet musi być bezpieczny.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>