Długi spacer
Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny - art. 32 ust. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku.
Wcześniej: Proza życia potrafi rozpraszać
- Login to post comments
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>
Świetne!
No właśnie - to znakomicie podsumowuje efekty pracy wszelkich "niedzielnych webmajstrów", których w różnych polskich instytucjach pełno...
To że tworzone przez nich strony są także zazwyczaj niezgodne ze standardami W3C, chyba się rozumie samo przez się... ;-)
standardy w3c != WAI
można zrobić stronę zgodną ze standardami (pięknie walidującą się) i jednocześnie tak samo niedostępną jak jakiś tabelkowy koszmar.
To prawda, WAI to coś więcej
Jednym z elementów WAI jest zgodność stworzenia dokumentu ze standardem syntaktycznym. Pisaliśmy o tym z Władkiem Majewskim w tekście Dostępność polskich witryn administracji publicznej w 2004 roku. Oczywiście WAI to również kolorystyka dostosowana do osób z dysfunkcją wzroku, to również prosty język wykorzystywany w samej treści (by nie używać określeń niezrozumiałych, lub zbyt fachowych), to również zasady pracy nad projektem (by kadra odpowiedzialna za publikacje wiedziała o co chodzi). W tym znaczeniu w3c != WAI, ale WAI (The Web Accessibility Initiative) jest jedną z pięciu inicjatyw konsorcjum W3C (World Wide Web Consortium).
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination