Dla Pawła i twórców czcionek

Miało być z dedykacją dla Pawła, to i jest z dedykacją. Przejrzałem tyle licencji na czcionki, że już mi się wszystko miesza. Ale powiem, że robicie chłopaki kawał dobrej roboty. Swoją drogą komu przysługują autorskie prawa majątkowe do czcionki odwzorowującej te z maszyny do pisania?

powinieneś wymyśleć nową czcionkę

ale to już zrobił Gutenberg

no tak, ale on nie żyje

Wcześniej: Skuteczne i techniczne

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Vagla

Tomasz Rychlicki's picture

http://bokstavskex.framtid.nu/agi.asp

THX

pawel chlodny's picture

Vagla ;)
Wiesz, ze sie niezle usmialem z tego...he he

3 lutego zmarł Johannes Gensfleisch zum Gutenberg

VaGla's picture

Jan Gutenberg, drukarz moguncki, twórca pierwszej przemysłowej metody druku w Europie zmarł 3 lutego 1468. Dziś zatem wypada rocznica jego śmierci. Warto się nad tym pochylić.

Jan GutenbergPrzeczytaj hasło Johannes Gutenberg w Wikipedii. A ja mam taką starą encyklopedię niemiecką z 1902 roku i tam znalazła się rycina przedstawiająca pomnik Gutenberga. Po zeskanowaniu i przerobieniu na grafikę wektorową, po wycięciu fragmentu przedstawiającego popiersie - opublikowałem w Wikipedii. Dziś ilustruje stronę główną polskiej Wikipedii.

To taki mały hołd. Sam fakt, że grafika stanowiąca opracowanie graficzne rzeźby (pomnika) osoby znanej jako twórca ruchomej czcionki (wiem, że Chińczycy byli pierwsi i znacznie wcześniej) stała się następnie przedmiotem cyfryzacji (i to nawet wektoryzacji) i ilustruje dziś Wikipedię ma - w moich oczach - intrygujące przesłanie.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>