Krzywdzące komentarze aukcyjne

Krzysztof Gienas (pozdrawiam) na łamach Internet Standard podjął temat krzywdzących komentarzy, wolności słowa i potencjalnych możliwości reagowania, które system prawa daje ewentualnym poszkodowanym.

IDG: "Udane transakcje w internecie to przede wszystkim kwestia zaufania obu stron. Wielu z nas woli jednak na wszelki wypadek zweryfikować wiarygodność sprzedającego towar. Gdy korzystamy z aukcji internetowych, najprostszym sposobem jest przeglądnięcie opinii, jakie wystawili poprzedni kontrahenci. Z kolei w przypadku zakupów w sklepach internetowych, sięgamy po zapisy dyskusji na forach dyskusyjnych. Co może zrobić sprzedawca, gdy komentarze, które go dotyczą, są dla niego krzywdzące?"

Autor koncentruje się na komentarzach dotyczących aktywności użytkowników internetowych serwisów aukcyjnych.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>