Konferencja: Regulacja rynków telekomunikacyjnych w krajach Unii Europejskiej
Polski rynek telekomunikacyjny stoi w obliczu poważnych zmian, mogących mieć duży wpływ na zasięg, jakość i ceny usług telekomunikacyjnych. Czy i jak regulować rynek usług telekomunikacyjnych? Jak odgórna regulacja wpływa na ceny usług? Jak to się robi w Europie? Na te i podobne pytania usłyszą odpowiedź uczestnicy organizowanej przez PIIT konferencji "Regulacja rynków telekomunikacyjnych w krajach Unii Europejskiej".
Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji uprzejmie zaprasza do wzięcia udziału w konferencji nt. "Regulacja rynków telekomunikacyjnych w krajach Unii Europejskiej". Podczas konferencji wykłady wygłoszą:
- Dr Joachim Haas (T-Mobile International, Vice President Regulatory Affairs) - "Europejska praktyka regulacyjna w zakresie ustalania znaczącej pozycji rynkowej na rynkach ruchomych"
- Paul Ryan (Vodafone) - "Umowy o dostępie telekomunikacyjnym a możliwości stwierdzenia znaczącej pozycji rynkowej"
- Tomasz Szymański i Gita Sorensen (KPMG) - "Doświadczenia europejskie w analizie rynku świadczenia usługi dostępu i rozpoczynania połączeń w ruchomych publicznych sieciach telefonicznych".
Następnie odbędzie się dyskusja z udziałem przedstawicieli UKE, UOKiK i MTiB, którą poprowadzi i podsumuje Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji dr Wacław Iszkowski.
Na konferencję zapraszamy do Hotelu Sheraton, Warszawa, ul. Prusa 2, w dniu 10 marca 2006 r. w godz. 09:00 - 12:15.
Wystąpienia będą tłumaczone symultanicznie w języku polskim i angielskim
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>