Kolejni zatrzymani w związku z aukcjami

Znów doniesienie policji o zatrzymaniu dwojga ludzi. Tym razem policja z Lublina twierdzi, iż ta dwójka oszukała co najmniej 500 osób, oferując w serwisie aukcyjnym towary, otrzymując zapłatę i następnie nie realizując zamówień.

O sprawie pisze Gazeta.pl za PAP: "Według ustaleń policji, oszuści działali od listopada 2004 r. Na portalu internetowym Allegro wystawiali na sprzedaż telefony komórkowe, markową odzież, kosmetyki. Na aukcjach rejestrowali się m.in. jako hania_ponczek, lady_makbet1, boss_ka, dochnal007. Zapłatę przyjmowali przelewem na konta w bankach internetowych, które zakładali na podstawie kserokopii fałszywych albo cudzych dokumentów. Gdy pieniądze wpływały, zrywali kontakt z nabywcami".

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu biłgorajskiego (Lubelskie). Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie Janusz Wójtowicz powiedział, że "29-letnia Iwona S. i 31-letni Marcin K. wyłudzili w ten sposób ponad 100 tys. zł, a usiłowali wyłudzić kolejne przeszło 90 tys. zł".

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Ah ta policja

kurierlubelski.pl/index.php?name=N...

Podali, ze wyłudzili 100tys i chcieli wyludzic kolejne 90 czyli w sumie prawie 200tys, a sie okazalo ze chodzi o 30 tys.
Nie ma to jak chwalenie sie polskiej policji...

Czyli dobrowolne poddanie się karze

VaGla's picture

Z tego tekstu w Kurierze Lubelskim wynika, że chodzi o dobrowolne poddanie się karze: "Śledztwo przeciwko nim dobiegło już końca. Marcin K. uzgodnił z prokuratorem, że dostanie 3 lata więzienia w zawieszeniu na 10, a Iwona S. 2 lata w zawieszeniu na 6. Tak długie okresy próby to rzadkie rozstrzygnięcie". A wcześniej w tym tekście: "Para będzie musiała oddać ponad 27 tysięcy złotych" i jeszcze "Prokurator wyraził zgodę na zawieszenie wykonania kary tylko dlatego, że oskarżeni wzięli na siebie obowiązek naprawienia szkody – tłumaczy Andrzej Lepieszko, zastępca prokuratora okręgowego w Lublinie".

Dziękuję za ten link.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>