Informacja naprawdę publiczna

Nie dość, że mamy kłopot z udostępnianiem informacji w Biuletynach Informacji Publicznej, to okazuje się, że ich wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Jak pisze serwis Hacking.pl: "Dziś, dzięki błędowi w systemie Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) można było obejrzeć dowolny plik na serwerze". Informacja pochodzi z wczoraj i dotyczy krakow.pl.

Screenshot w serwisie imageshack.us. Informacja źródłowa w hacking.pl.

informacje o systemie w biuletynie informacji publicznej Miasta Krakowa

Dzięki błędnemu systemowi zarządzania treścią możliwe było obejrzenie zawartości etc/passwd na serwerze... Pozdrowienia dla Miasta Krakowa.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>