Patenty piątego

Głosowanie w Parlamencie Europejskim dotyczące poprawek do dyrektywy patentowej wpisane zostało do agendy nie na szóstego, lecz na piątego lipca - godz. 15.00 - 17.30. W serwisie 7thGuard opublikowano tłumaczenie listu niemieckich przedstawicieli ponad 500 małych i średnich firm wytwarzających oprogramowanie, stowarzyszonych w organizacji Przedsiębiorcy przeciwko Patentowaniu Oprogramowania, skierowanego na ręce deputowanych z CDU/CSU.

W liście tym można przeczytać m.in.:"Jednak najbardziej ucieszyłoby nas, gdyby wreszcie zaczęli Państwo postępować tak, jak Państwo cały czas mówią. Niech Państwo wesprą swoich kolegów z frakcji pochodzących z Finlandii, Czech i Polski, ponieważ ich propozycje rzeczywiście zablokowałyby patenty na oprogramowanie, a przy tym bez wątpienia dopuszczą patenty na pralki i hamulce".

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>