Groźby przez GG

Dziennik Internautów za PAP: "Proces 18-latka oskarżonego o wielokrotne grożenie koledze za pośrednictwem komunikatora internetowego Gadu-Gadu rozpoczął się w Sądzie Rejonowym w Kielcach. Oskarżony przyznał się do zarzutów. To pierwsza tego typu sprawa w kieleckim sądzie. Jesienią 2004 roku, oskarżony Tomasz M. wielokrotnie, w krótkich odstępach czasu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych groził przez internet koledze pobiciem i najściem na mieszkanie".

W wyniku tych gróźb oskarżony uzyskał łącznie ponad 600 zł, zegarek, kartę graficzną oraz grę komputerową... Przerwano rozprawę ze względu na to, iż adwokat z oskarżonym zastanawiają się nad dobrowolnym poddaniem się karze bez prowadzenie postępowania dowodowego. Kolejna rozprawa odbędzie się w lipcu.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>