Zaproszenie na wieczór autorski (17 maja)

Planuję wieczór autorski. Odbędzie się on w dniu 17 maja 2005 roku (wtorek) w Le Madame (ul. Koźla 12 w Warszawie). Start: 17:30.

Jest kilka okazji. Tego dnia przypada Światowy Dzień Telekomunikacji (którego obchody będą się jednak odbywały nieco wcześniej, bo 12-13 maja, a to ze względu na III Szczyt Rady Europy, który odbywać się będzie właśnie w dniach 16-17 maja w Warszawie, tak więc uwaga na utrudnienia w ruchu...). Tego dnia wypadają również moje urodziny :) Mogę świętować również z tego powodu, iż niedawno, pod koniec marca, minęła okrągła rocznica dziesięciolecia założenia listy dyskusyjnej prawo@plearn.bitnet. Lista już od dawna nie funkcjonuje, ale przecież powód zawsze się znajdzie. W każdym razie zapraszam wszystkich zainteresowanych na godzinę 17:30. Liczę na udział przyjaciół i gości, w kręgu których porozmawiamy o obserwowanych przez nas problemach współczesnego internetu.

Mnie na przykład ostatnio fascynuje problem funkcjonowania norm prawnych w grach typu massively multi-player online role playing games (czyli MMORPGs). Jak to jest, że ktoś może "ukraść" wirtualny dom, albo stać się trzynastoletnią wirtualną prostytutką?

W dyskusji wezmą udział:

Władysław Majewski (Prezes Internet Society Poland): "Informatyka w służbie wolności" oraz Krzysztof Kowalczyk (Internet Society Poland, Katedra Informatyki Gospodarczej SGH): "Netykieta?! - dinozaury Internetu wymierają". W dyskusji zgodził się również wziąć udział Jarosław Zieliński, (winter.pl, politolog WDiNP UW): "Czy Internet jest szansa dla demokracji?". Przewiduję, że również inni goście zechcą zabrać głos.

Po części quasi oficjalnej, od godziny 20:00, nastąpi "normalny" wieczór w klubie Le Madame. Wstęp wolny.
Nieco równolegle, w Elce (Rynek Nowego Miasta, dwa kroki od Le Madame) odbędzie się spotkanie warszawskiego Klubu Informatyka, tematem spotkania będzie "Idealny absolwent - wizje z obu stron barykady". Spotkanie Klubu rozpocznie się o godzinie 19:00

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>