Finał sprawy w Złotoryi

W Sądzie Rejonowym w Złotoryi zakończył się wczoraj proces karny w sprawie pomówienia na forum dyskusyjnym komendanta Centralnego Ośrodka Lotniczego Kwatery Głównej ZHP i jednocześnie prezesa Stowarzyszenia Spadochroniarzy RP "Trawers".

O sprawie informowałem wcześniej w Kronice Wydarzeń serwisu. Oskarżonymi byli administratorzy portalu zlotoryja.INFO. Sąd po rozpatrzeniu sprawy wydał wyrok - Marcin Denys i Kasjan Staronka zostali uniewinnieni od stawianych im zarzutów (art. 212 par. 1 i 2 Kodeksu Karnego). W uzasadnieniu sąd stwierdził, że nie można nikogo pociągnąć do odpowiedzialności za cudze słowa. Wyrok jest nieprawomocny.

Zlotoryja.INFO

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>