Umorzenie w sprawie prezydent

Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze umorzyła śledztwo w sprawie znieważenia za pośrednictwem internetu prezydent tego miasta Bożeny Ronowicz. "Na obecnym etapie wykrycie sprawcy nie jest możliwe" - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Kazimierz Rubaszewski.

28 lipca ubiegłego roku na forum internetowym "Gazety Wyborczej" osoba o nicku "Notes" zamieściła informację o rzekomych nadużyciach popełnionych przez prezydenta Zielonej Góry w związku z podróżą służbową do Rumunii. Trop poprowadził do komputerów firmy z Dniepropietrowska na Ukrainie. Wraz z Prokuraturą Generalną Ukrainy ustalono, że chodzi o kawiarenkę internetową, której właściciel nie prowadzi ewidencji osób z niej korzystających.

[PAP]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>