Wojny z hazardem cd.

»

Stany Zjednoczone postanowiły odwołać się od decyzji Międzynarodowej Organizacji Handlu. W marcu WTO wydała pierwszą w historii decyzję dotyczącą Internetu. Uznała, że USA narusza międzynarodowe zasady prawa handlowego poprzez zakaz organizowania internetowych serwisów hazardowych.

Wszystko za sprawą niewielkich krajów z Karaibów (Antigua, Barbuda: oba kraje mają nie więcej niż 67 tysięcy obywateli, ale za to 3 tysiące z nich znajduje zatrudnienie w hazardowo internetowym biznesie kierowanym m.in. do obywateli USA).

[Out-law][Raport WTO (PDF)][Zobacz felieton: Czerwone wygrywa czarne przegrywa]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>