Ugoda i wyszukiwarki

Overture oraz Google zostały pozwane w maju przez firmę ubezpieczeniową Geico. Chodziło o naruszenie uprawnień przysługujących z zarejestrowanego znaku towarowego tej firmy. Obie wyszukiwarki oferowały usługę polegającą na prezentowaniu reklam uzależnionej od słów wyszukiwawczych "Geico" oraz "Geico Direct" (keyword advertising).

To się chyba najprościej da opisać jako "sponsorowane hasło wyszukiwawcze". Overture dogadał się z Geico i doszło właśnie do ugody. Warunki ugody są okryte tajemnicą, ale podobno nie wymuszają na Overture, spółce córce Yachoo! zmian w metodach biznesowych. Proces z Google trwa nadal.

[Przeczytaj felietony: Reklamowe meta dane... Bijące źródła i problemy odnośników][Media Post]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>