9 lat więzienia za "hacking"

Pierwszy z trzech mężczyzn został skazany na karę dziewięciu lat pozbawienia wolności w związku z włamaniem do systemu korporacyjnego firmy Lowe's Home Improvement, zainstalowanie tam programu, który pozwalał na pozyskiwanie poufnych danych z kart kredytowych klientów firmy. Dwóch pozostałych czeka na wyrok, w tym jeden z nich jest jedną z pierwszych osób oskarżonych o wardriving.

Wyrok dziewięciu lat pozbawienia wolności to najdłuższa z kar związanych z przestępstwami komputerowymi jakie orzeczono w USA. Na uwagę jednocześnie zasługuje to, że w wyniku działań tej trójki mieszkańców Michigan - żadne dane nie zostały pozyskane.

[Slashdot]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>