Lista gejów i lesbijek

Gazeta Wyborcza: "W tym tygodniu śródmiejska prokuratura zdecyduje, czy postawi zarzut eurodeputowanemu Ligi Polskich Rodzin Wojciechowi Wierzejskiemu. Chodzi o "listę gejów i lesbijek atakujących Marszałka", którą polityk LPR zamieścił w końcu maja na swojej stronie internetowej".

O sprawie informowałem w zeszłym roku, wówczas, gdy ta lista pojawiła się na stronie polityka. Chodzi o naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych. Generalny Inspektor Danych Osobowych wydał decyzję o usunięciu "listy", ale polityk odmówił. GIODO złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Decyzji GIODO nie znalazłem na stronach.

Z tego co da się znaleźć w Sieci wynika, że w połowie grudnia zeszłego roku Komenda Rejonowa Policji Warszawa Śródmieście rozpoczęła przesłuchania osób poszkodowanych przez byłego Marszałka. Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa dla miasta st. Warszawy (sygnatura akt: 4DS 2622/04/I).

Na stronach eurodeputowanego znalazła się również informacja w tej sprawie, zatytułowana: Poseł Wojciech Wierzejski dyskryminowany za "listę gejów i lesbijek".

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>