Kolejna lista - tym razem KGB

Zdaje się, że specjalnościa polskich serwisów internetowych będą listy zawierające nazwiska różnych osób poukładane tematycznie. Gazeta Wyborcza: "Prawicowy portal internetowy z Polski opublikował listę Litwinów, którzy służyli w oficerskiej rezerwie KGB. Teraz chcą ją przedrukować media litewskie".

Gazeta pisze, że tej isty nikt do tej pory nie publikował, gdyż "jest ona poufna i dostęp do niej jest znacznie ograniczony". Jednak wiadomo, że lista krąży wśród dziennikarzy i polityków. Czy czegoś Państwu to nie przypomina? Rezerwiści KGB nie wykonywali żadnych działań operacyjnych, byli przeznaczeni do aktywacji dopiero w czasie wojny.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>