Ujawnienie informacji - blogi

PCLab: "Przed prowadzącymi trzy blogi, dotyczące m.in. najnowszych produktów firmy Apple, stoi nowe wyzwanie. Być może będą oni musieli ujawnić źródła swoich informacji, dotyczących sekretów firmy z jabłkiem w logo. Jeden z kalifornijskich sędziów stwierdził, że bloggerom nie powinien przysługiwać ten sam poziom ochrony prawnej, jaki przyznaje tamtejsze prawo amerykańskim dziennikarzom.

Dziennik Internautów: "Sprawą zajęła się Electronic Frontier Foundation, jedna z organizacji współpracujących z Committee to Protect Bloggers w ramach ochrony praw blogerów z całego świata do swobodnego wyrażania swoich opinii w Internecie".

EFF: No Ruling Issued Yet in Apple Case, Apple v. Does
BusinessWeek
InternetNews
Blog Herald
iT News
Slashdot
MacNewsWorld

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>