Warto pochwalić działania UKIE

Niedawno informowałem, iż na stronach Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej uruchomiono forum dedykowane dyskusji o przyszłych stanowiskach Polski dotyczących prawa europejskiego. Wówczas napisałem również, że to warta wspierania inicjatywa, problem jedynie w tym, że serwis wymaga poprawek od technicznej strony (nie był dostępny dla niektórych przeglądarek). Jak się dowieidziałem - również inne osoby dostrzegły ten problem.

Nie wiem czy to za sprawą VaGla.pl czy też innych interwencji - forum zaczęło prezentować treści również użytkownikom korzystających z Mozilli.

Co więcej. Jak wynika z wymiany maili na liście dyskusyjnej ISOC Polska: "W związku z olbrzymim zainteresowaniem prawem patentowym, w najbliższych dniach zostanie uruchomiona debata publiczna na ten temat."

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>