Telekomunikacyjne
Dla wszystkich zainteresowanych przebiegiem debaty parlamentarnej w trzecim czytaniu, poprzedzonej sprawozdaniem Komisji Infrastruktury o rządowym projekcie ustawy Prawo telekomunikacyjne - właśnie na stronach Sejmowych dostepny jest stosowny stenogram.
Rzecz się wydarzyła 18 czerwca 2004 roku. W trakcie tego posiedzenia Sejm głosował nad poprawkami do art. 55 ust. 6 i 7, w których strona rządowa zaproponowała wprowadzenie zasady zlikwidowania anonimowości korzystania z usług telekomunikacyjnych nabywanych w systemie przedpłatowym, kupowania tzw. kart prepaidowych.
Minister Hałka udzielił odpowiedzi na jedno z pytań: "Na pytanie szczegółowe pana posła Jarmuziewicza, dotyczące zaniepokojenia operatorów czy też właścicieli portali internetowych, czy ta regulacja będzie dotykać również osób korzystających z usług tych portali - na przykład osób zakładających konta elektroniczne w portalach internetowych, w tym konta e-mailowe - odpowiedź nasza, ministerstwa, jest jednoznaczna: Takiego niebezpieczeństwa nie ma."
- Login to post comments
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>