VAT i IT

Na skutek interwencji Izby dotyczącej eksportu usług teleinformatycznych w Ustawie VAT - Ministerstwo Finansów wydało w dniu 23 czerwca 2004 r. Rozporządzenie (PDF) regulujące tą sprawę na korzyść środowiska firm teleinformatycznych.

25 czerwca weszła w życie nowelizacja rozporządzenia do ustawy, podpisana przez wiceminister Elżbietę Muchę.

Paragraf 4a.1 mówi, że w przypadku "eksportu" usług doradztwa w zakresie sprzętu komputerowego i usług w zakresie oprogramowania miejscem ich świadczenia jest miejsce, gdzie nabywca posiada siedzibę lub stałe miejsce prowadzenia działalności.

[PIIT][Puls Biznesu]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>