Migracja administracji na free software

Dostępne jest polskie tłumaczenie niemieckiego poradnika kierowanego do administracji publicznej, a dotyczącego migracji systemów informatycznych administracji publicznej na wolne oprogramowanie (PDF).

We wrześniu 2003 r. niemieckie MSW udostępniło na swoich stronach internetowych oryginalny poradnik, który siłami osób wchodzących w skład grupy OpenPoland.org został przetłumaczony na język polski (dokument ma 530 stron). Tekst tłumaczenia jest zarazem "prośbą kierowaną do osób odpowiedzialnych za głosowanie w sprawie prawa patentowego o zajęcie stanowiska umożliwiającego dalszy, dynamiczny rozwój Wolnego Oprogramowania, czyli głosowanie przeciwko wprowadzeniu w Europie patentów na oprogramowanie".

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>