Przetargi w formie elektronicznej

Rzeczpospolita za Komisją Europejską zadaje pytanie: "Jak praktycznie wdrożyć elektroniczną formę procedur zamówień publicznych?" Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje w tej sprawie.

"W marcu tego roku przyjęto dyrektywy wprowadzające znaczny udział elektronicznej wymiany informacji w procedurach przetargowych dla różnych branż (nr 2004/18/EC i 2004/17/EC). Teraz Komisja chce ułatwić państwom członkowskim wdrożenie tych procedur i zbiera opinie od wszystkich zainteresowanych na temat przeszkód i potrzeb przedsiębiorców zainteresowanych dostarczaniem towarów i usług np. instytucjom państwowym". Do 15 października wszyscy zainteresowani mogą przysyłać swoje odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie opublikowanej na stronach unijnych.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>