Upadłość Wirtualnej Polski

Ta informacja znajduje się nieco poza głównym nurtem prezentowanych w tym serwisie doniesień, ale dotyczy zarówno prawa jak i Internetu, jednak w nieco innym kontekście. Gazeta Wyborcza publikuje wywiad z Markiem Borzestowskim w kontekście złożenia przez zarząd WP wniosku o ogłoszenie upadłości spółki:

Co dalej z Wirtualną Polską? W poniedziałek zarząd najstarszego polskiego portalu musiał złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości. - Jeśli na tydzień znikniemy z internetu to będzie katastrofa. Ale ja nie wierzę, że ta firma splajtuje - mówi Marek Borzestowski, prezes WP.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>