Zadania Ministerstwa Sprawiedliwości

Minister Sprawiedlowości Grzegorz Kurczuk przedstawił na konferencji prasowej najważniejsze zadania resortu na 2003 rok. Wśród wielu "głównych zadań" wymieniona została również komputeryzacja sądów.

Na stronach Ministerstwa znajduje się również informacja nt. przetargu Komisji Europejskiej na zorganizowanie i przeprowadzenie cyklu szkoleń (30 seminariów lokalnych i 10 centralnych) dla sędziów i prokuratorów w zakresie praw własności intelektualnej i przemysłowej. Termin składania aplikacji minął co prawda 10 stycznia, jednak teraz sporządzona będzie krótka lista oferentów, którzy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w przetargu. Datę zaproszenia do przetargu wyznaczono na 17.01.2003.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>