Dokad zmierza prawo autorskie

W dniu 23 kwietnia nastapi otwarcie Creative Commons Polska. Jak czytamy na stronie: "Oferujemy twórcom licencje praw autorskich skrojone na miarę ich potrzeb".

Otwarcie Creative Commons Polska, odbędzie się w Bunkrze Sztuki w Krakowie. Otwarcie będzie towarzyszyć Międzynarodowej Konferencji Prawa Autorskiego zatytułowanej "Dokąd zmierza prawo autorskie we współczesnym świecie?", organizowanej przez Sekcję Praw Autorskich i Nowych Technologii TBSP na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W ramach otwarcia odbędzie się promocja książki "Wolna kultura" Lawrence’a Lessiga, uroczyste otwarcie z jego udziałem, prezentacja projektów CC oraz impreza w klubie Rdza. Wszystko w Krakowie.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>