Senator wygrała domenę

Pewnie nikogo nie zdziwi, że senator Hillary Rodham Clinton, żona byłego prezydenta, wygrała przed Narodowym Panelem Arbitrażowym USA (The National Arbitration Forum) prawa do domeny hillaryclinton.com.

Ale zatrzymajmy się chwilę. Dlaczego właściwie akurat pani senator ma przysługiwać prawo do domeny, skoro - jak pisze Slashdot - szybkie przeszukanie książki telefonicznej dostępnej online w Yachoo! pozwala stwierdzić, że przynajmniej 3 inne osoby w USA noszą nazwisko Hillary Clinton... A świat się na USA nie kończy?

Jako ciekawostkę można dodać, że senator Clinton zwróciła się do panelu arbitrażowego 1 lutego 2005, a Michele Dinoia zarejestrował domenę w październiku 2001 roku. Nie dziwi, że panel uznał, iż Dinoia nie wykazuje żadnych uprawnień do nazwy domenowej.

Hillary Rodham Clinton v. Michele Dinoia a/k/a
SZK.com

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>