Co zobaczymy w Panoramie?

No to mamy ciekawy spór dotyczący całego "portalu internetowego". Wiele tu ciekawych spraw wyniknie, w szczególności warto się na tym przykładzie zastanowić w jaki sposób podpisaliście Państwo umowe z wykonawcą internetowej witryny?

IDG: "Zdaniem Eniro Marek Stefaniak postępuje wbrew prawu umieszczając portal w nowej domenie epf.pl. Portal ten objęty jest w odpowiednich częściach prawami Eniro oraz prawami kontrahentów Eniro. Firma zapowiada, że podejmie kroki prawne, by chronić swoje prawa do własności intelektualnej, a w szczególności praw do bazy danych Panorama Firm".

Jest też inny punkt widzenia. We wcześniejszym artykule IDG można przeczytać: "300 tysięcy posiadaczy adresów pocztowych w domenie pf.pl musi przejść procedurę odświeżania konta, aby nie stracić zawartości swojej dotychczasowej skrzynki. Wszystko przez konflikt między Panoramą Internetu a firmą Eniro"

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>