Internet dla niewidomych

Jak Państwo pamiętacie - 11 stycznia 2005 roku, w Klubie Informatyka rozmawialiśmy o dostępności zasobów internetowych dla każdego, kto chce z nich korzystać: niewidomych, niedowidzących, osób mających problemy z posługiwaniem się myszką lub używających mniej popularnego, ale zgodnego ze standardami, oprogramowania i sprzętu. Na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się podobna prezentacja.

W Internecie dostępna jest relacja ze spotkania Klubu Informatyka. Obecnie planowany jest specjalny wykład w ramach zajęć z "Informatyki w administracji" prowadzonych dla I roku studiów stacjonarnych na kierunku Administracja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego: "jedną z grup, o której zazwyczaj myślimy, jako o całkowcie "odciętej" od sieci, są niewidomi".

Wykład i prezentacja odbędzie się w środę 13 kwietnia, o godz. 13:15 w Auli Wydziału Prawa i Administracji UG , a organizatorzy zapraszają nań rónież studentów innych lat z obu tamtejszych kierunków studiów.

W przypadku, gdyby ktoś z Państwa planował zorganizowanie podobnych zajęć, wykładów czy prezentacji - proszę o kontakt. W ramach działań Internet Society Poland służymy naszymi skromnymi doświadczeniami i wsparciem.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>