O nasionach marihuany sprzedawanych poprzez Internet

"W takiej sytuacji nic nie możemy zrobić. W Internecie jest zresztą wiele gorszych rzeczy od nasion marihuany, chociażby zdjęcia prezentujące seks z barankiem, krową czy koniem".

- Jarosław Skowroński, rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w kontekście informacji, iż strona www.narko.pl jest zarejestrowana na zagranicznym serwerze...

Życie Warszawy

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Zastanawiam się w takich

Zastanawiam się w takich przypadkach, czy nie można oddzielić serwera od domeny i wobec domeny narko.pl wszcząć postępowanie… Wpis w bazie WHOIS jest taki, że rejestrator (parner NASK; a nie rejestrujący) ma siedzibę na terenie Polski:

REGISTRAR: Grupa Onet.pl SA
ul. Starowiślna 48
31-035 Kraków
Polska/Poland
+48. 12 2600200
bok@onet.pl

Wydaje mi się, że usunięcie połączenia domeny z serwisem mogłoby dość dużą uciążliwością dla serwisu (gdyby stwierdzono jakieś nieprawidłowości w nim na gruncie polskiego prawa).

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>