O zastrzeganiu numerów telefonów

"Zastrzeżony numer nie może być udostępniany osobom trzecim bez zgody abonenta. Jest to tajemnica komunikacyjna ujęta w przepisach ustawy telekomunikacyjnej. Jeśli zostanie złamana, klient może dochodzić odszkodowania na drodze cywilnej".

- Iwona Czaplicka, Biuro prasowe GIODO.

Gazeta Wyborcza

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

prosze o pomoc

a co jesli ktos dzwoni do mnie z zatrzezonego nr. grożąc mi itp. czy moge jakos dojsc jaki to nr. nie zglaszajac sprawy na policje itp. pozdr i prosze o pomoc na maila pawe1300@wp.pl

Bez sądu, bez policji, bez prokuratury...

VaGla's picture

Bez sądu, bez policji, bez prokuratury... Hmm.. Mam wrażenie, że chyba nieodpowiedni serwis Pan wybrał w poszukiwaniu pomocy. Tutaj raczej staram się zajmować prawnymi aspektami społeczeństwa informacyjnego, a więc takimi aspektami, które związane są z wykorzystywaniem określonych przez przepisy procedur i instytucji prawnych.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

numer zastrzeżony

mam numer zastrzeżony w TP.sa, ostatnio zadzwoniła do mnie firma windykacyjna mówiąc iż numer mój uzyskała z biura informacji o numerach; czy to prawdą ? czy możliwe jest aby TP podał mój numer skoro jest zastrzezony? czy firma windykacyjna naruszyła prawo i zdobyła mój numer w inny sposób? proszę o odpowiedź na e-meila.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>