Kleiber podpisał faktury

Prof. Michał Kleiber, Minister nauki i informatyzacji złożył podpis pod rozporządzeniem o elektronicznych fakturach, co zauważą Gazeta Wyborcza: "zgodził się tym samym na kontrowersyjny wymóg opatrywania e-faktur tzw. bezpiecznym podpisem elektronicznym".

Rozporządzenie wydane przez Ministra Finansów (z którym w porozumieniu ma być Minister nauki i informatyzacji) przewiduje, że e-faktury elektroniczne będą musiały być podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym. W Polsce wydają go cztery firmy certyfikacyjne wpisane do rejestru w resorcie gospodarki, są to KIR, PWPW, TP Internet z grupy TP SA oraz Unizeto. Rozporządzenie zostanie opublikowane w przyszłym tygodniu. Ma wejść w życie dwa tygodnie później.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>