O monopolach i wolnym oprogramowaniu w edukacyjnych placówkach Kerali

"Z czasem będą tylko gdzieś na marginesach jednostki wybierające korzystanie z Microsoftu, ale większość powinna być uwolniona od tej uciążliwości. Nie wprowadzamy zakazu Microsoftu, ale jesteśmy przeciwko monopolom we wszystkich dziedzinach i będziemy energicznie wspierać wolne oprogramowanie."

- M.A. Baby, stanowy minister oświaty w kierowanym przez komunistów rządzie Kerali (południe Indii) po ogłoszeniu przez rząd trzyletniego planu "przełamania monopolistycznej pozycji firmy Billa Gatesa" poprzez wspieranie szybkiego zainstalowania otwartych systemów operacyjnych w szkołach i uczelniach finansowanych przez stan. Wypowiedź opublikowana przez Onet.pl za Financial Times.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>