Zatrzymano podejrzanego o oszustwa w Jastrzębie Zdroju

Zatrzymano kolejną osobę, która - jak podejrzewa Policja - parała się oszustwami internetowymi. Młody chłopak z kilkoma kontami bankowymi "handlował" telefonami na aukcjach. Został tymczasowo aresztowany przez sąd.

Na stronach Komendy Wojewdzkiej Policji w Katowicach opublikowano następującą notatkę:

Policjanci z Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 22-letniego mieszkańca miasta, podejrzanego o dokonanie wielu oszustw internetowych. Mężczyzna od jesieni 2005 roku, oferując na aukcjach internetowych telefony komórkowe po atrakcyjnych cenach, wyłudził od pokrzywdzonych około 80 000 złotych. W przestępczej działalności korzystał on z usług kafejek internetowych, posiadał też kilka kont bankowych prowadzonych na różne nazwiska. Przedsiębiorczy jastrzębianin decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, grozi mu teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Podobne doniesienia gromadzę w działalch aukcje, policja lub przestępczość niniejszego serwisu.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>