Sneakers (1992)

»

Sneakers (1992)Ekspert w dziedzinie komputerów Martin Bishop (Robert Redford) jest przywódcą grupy hakerów - jest wśród nich były pracownik CIA (Sidney Poitier), spec od elektroniki (Dan Aykroyd), młody geniusz (River Phoenix) oraz niewidomy dźwiękowiec (David Strathairn). Wszyscy pracują przy różnych zleceniach polegających na testowaniu systemów bezpieczeństwa.

Rządowi agenci szantażują grupę, aby wzięła udział w tajnej operacji. Chodzi o znalezienie "czarnej skrzynki". Odnajdują ją i okazuje się, że dzięki temu urządzeniu można włamać się do każdego systemu komputerowego na świecie.

Opis fabuły w serwisie imdb, w serwisie stopklatka, w Wirtualnej Polsce.

Bezpieczeństwo informacji, kryptografia, przełamywanie zabezpieczeń.

Hanyee: Sekretarz
Robert Redford (I): Martin Bishop/Martin Brice
Timothy Busfield: Dich Gordon
Jojo Marr: Cosmo w College'u
Eddie Jones (I): Buddy Wallace
Dan Aykroyd: Matka
Time Winters: Bezdomny
Garrison Hershberger: Bishop w College'u
Ben Kingsley: Cosmo
Mary McDonnell: Liz
Donal Logue: Dr Gunter Janek
Sidney Poitier: Donald Crease
David Strathairn: Erwin "Whistler" Emory
George Hearn: Gregor
Lee Garlington: Dr Elena Rhyzkov

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>