W poniedziałek program Forum o internecie (w internecie)

»

W najbliższy poniedziałek (5 września) o godzinie 20:00 rozpocznie się na stronach Telewizji Polskiej interaktywne wydanie programu Forum. Prowadząca program Dorota Gawryluk sprawdzi, "jak reprezentanci różnych opcji politycznych wyobrażają sobie mądre i powszechne wykorzystanie Internetu dla dobra nas wszystkich". W drugiej części programu internauci będą mogli zadać politykom własne pytanie na czacie. Program przygotowywane jest we współpracy z Internet Society Poland.

Program będzie emitowany wyłącznie w internecie. Będzie to cieawe doświadczenie - transmisja programu telewizyjnego przygotowanego z myślą o transmisji internetowej. Hmm... interaktywna telewizja... Idzie nowe.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>