Wokół MSWiA

Na grupie dyskusyjnej pl.comp.www toczy się dyskusja, w której padają ostre słowa pod adresem webmastera oraz samego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (zaczęła się początkowo w wątku na temat programu Firma, emitowanym w TVN24).

Strona MSWiA zrobione jest bardzo kiepsko, a dodatkowo żywe reakcje wzbudził komunikat ministerstwa, iż jego strony są teraz (jako pierwszego przedstawiciela urzędów centralnych) dostępne dla niewidomych: "Niewidomi i niedowidzący mogą bez przeszkód korzystać z naszej strony". Niestety nie jest to prawda. Strona MSWiA nie dość, że nie jest dostępna dla niewidomych (używa ramek, a żeby pobrać dedykowaną przeglądarke trzeba kliknąć na graficzny przycisk...) to przygotowana jest bez związku z najbardziej podstawowymi zasadami tworzenia stron www. Po prostu mizeria.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>