Prywatność bogaczy i gwiazdek

Zawartość książki adresowej dziedziczki hotelowej fortuny Hiltonów została ujawniona w ostatni weekend w Internecie. Jak donosi CNN (ale też i masa innych serwisów), Paris Hilton prawdopodobnie padła ofiarą mobilnego hakera, choć nie jest wykluczone, że dane wykradł ktoś znający hasło do jej handhelda.

Ze względu na to, że zawartość tych kontaktów pojawia się i znika - jak lista z IPN - na różnych serwerach - dochodzenie w tej sprawie podjął wydział cyberporzestępstw amerykańskiej policji.

Kto chce telefon do Christiny Aguilery? A może zadzwonie do Eminema. A tu dodatkowo inforamcja, że z komórki Pani Hilton wypłynęły do Internetu również zdjęcia, na których całuje się z gwiadką MTV Eglantiną Zingg. No coż. O dziwo - jest też mail samej Hiltonówny. Dziwne. Zapisujecie w komórce mail do siebie?

[Enter]

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

a dlaczego dziwne że

a dlaczego dziwne że zapisany??? mając w ksiazce adresowej kontakt do samego/samej siebie łatwo wysłac komuś go jako wizytówkę za pomocą blutooth/IR/SMS/MMS.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>