IP w Australii i USA

Jak informowałem - w Australii trwają prace nad nowelizacją prawa autorskiego. Podobnie w USA. Czy czeka nas ograniczenie prawa do kopiowania i dzielenia sie informacjami?

Jak podaje IDG: "Specjalna komisja parlamentarna w Australii, wystąpiła z wnioskiem o dopuszczenie zgodnego z prawem kopiowania zakupionych płyt CD z muzyką na własne potrzeby".

Tymczasem w USA (wedle innego newsa IDG): "Dwóch przedstawicieli amerykańskiego senatu wystąpiło z wnioskiem o zmiany w ustawie o ochronie praw autorskich. Ich propozycja zakłada ociążenie każdego, kto 'nakłania' do nielegalnego kopiowania takim samym zarzutem jak tego, który takich kopii dokonuje."

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Członek Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji, ekspert w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego Ministerstwa Rozwoju, felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również Członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>