Sieci bezprzewodowe cd.

Po wczorajszym zajawieniu tematu w Gazecie Wyborczej - Wiedza i życie, która właśnie ukazała się w kioskach publikuje obszerny materiał na temat otwartych sieci bezprzewodowych oraz wardrivingu - polowania na nie: Stanisław Rechowicz oraz Adam Leszczyński, "Wojna o sieci".

Oczywiście jest i moja wypowiedź - uważam, że nie jest nielegalne wykorzystanie udostępnionych publicznie zasobów, a czasem może być i tak, że administrator odpowie za pomocnictwo... Jest też galeria zdjęć ;) W artykule m.in. wątek dotyczący niezabezpieczonej i publicznie dostępnej "z ulicy" sieci jednej z warszawskich kancelarii prawnych.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>