Nauka w Sieci?

Jak donosi internetowy Dziennik PAP: "Być może już niedługo uczniowie, po skończeniu gimnazjum, będą mogli kontynuować naukę bez potrzeby wychodzenia z domu. Kształcenie będzie się odbywać za pośrednictwem Internetu".

Polskie ustawodawstwo nie przewiduje jeszcze takiej możliwości, ale podobno w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu trwają prace nad przygotowaniem rozporządzenia regulującego te kwestie. Tymczasem, dodam od siebie, w Europie i USA "techniki" przeprowadzania testów sprawdzających wiedzę online są przedmiotem ochrony patentowej.

[Zobacz felietony: ...bo nauka to potęgi klucz oraz Patenty na logikę]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>