Zabrać z bloga

Jeden z czytelników nadesłał newsa: "Nowopowstały tabloid we Frankfurcie nad Menem przytacza w specjalnej kolumnie "Interaktiv" wyciągi z blogów internetowych - jednakże bez zgody ich autorów. Rzecznik wydawnictwa poinformował, że właściciele cytowanych zapisków będę mieli możliwość wyrażenie sprzeciwu - w przypadku jego braku może dojść do publikacji".

Podobno w odpowiedzi na protesty autorów dzienników internetowych redaktor naczelny Klaus Madzia stwierdził, że chciał przedstawić blogi szerszym kręgom społeczeństwa i odpierał zarzuty, że jest to jedynie tani sposób na zapełnianie treści pisma - gdyż jego zdaniem "nie jest wcale to najtańsza metoda".

[Netzeitung]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Członek Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji, ekspert w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego Ministerstwa Rozwoju, felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również Członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>