Konsultacje w toku

Na stronach UKiE pojawiły się nowe "konsultacje". W szczególności dotyczace: Projektu Decyzji Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej implementacji programu wspierajacego europejski sektor audiowizualny MEDIA 2007 (projekt z pakietu legislacyjnego Nowej Perspektywy Finansowej 2007-2013).

Niestety. Ostatni wpis "konsultacyjny" poświęcony Projektowi dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej zdolności patentowej wynalazków realizowanych przy pomocy komputera datowany jest na 18 sierpnia. Odnoszę wrażenie, że debata jest jałowa. Nie widać żadnych mechanizmów, które powodowałyby celowość umieszczania na witrynie UKiE swoich komentarzy. Zatem: czy racje mili sceptycy? Umieściłem i... nic sie nie dzieje. A może jestem zbyt wymagający? Może te komentarze dadzą jakiś efekt za, powiedzmy, 5 lat?

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>