Obsługa informatyczna budżetu

Dwa lata temu ogłoszono przetarg na system do obsługi budżetu, który obecnie został unieważniony. Ofert złożyło pięć firm (ComputerLand, Comarch, Softbank, Oracle i Fujitsu Services). Po złożeniu ofert zostały w przetargu dwie firmy: Softbank i CoputerLand, przy czym ta druga został wykluczona przez komisję. Aby przetarg się odbył muszą być choć dwie ważne oferty.

Tymczasem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisało umowę z Softbankiem o wykonanie i wdrożenie oraz obsługę eksploatacyjną i rozwój systemu informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców - CEPiK. Jej wartość netto wynosi 188,862 mln zł.

No i warto jeszcze powiedzieć, że stenogram z posiedzenia komisji sejmowych ds rozpatrzenia projektu ustawy o informatyzacji z dnia 16. października wskazuje wartość: Brak tekstu w postaci elektronicznej, a z 29. października: Brak tekstu w postaci elektronicznej.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>