Co się stanie we wtorek?

We wtorek wiele Ciekawych imprez: seminarium o patentowaniu oprogramowania, rozprawa cywilna związana z dstępen do informacji publicznej, Klub inforamtyka...

Wtorek, 14 grudnia to dość ważny dzień. Na ten właśnie dzień zapowiadana jest organizowana przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji konferencja poświęcona dyskusji o patentowaniu oprogramowania i propozycjom dyrektywy.

Również we wtorek odbędzie się pierwsza rozprawa cywilna związana z dostępem do informacji publicznej przeciwko ZUS. Tak, tak. To dalszy ciąg sprawy, której nie udało się wygrać w trybie administracyjnoprawnym. Rozprawa ma sie odbyć o godzinie 10.00, w sali 603 Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotów, ul Ogrodowa 51a - sygn. akt XVI C P42/04.

A wieczorem? Wieczorem kolejne spotkanie Klubu Informatyka w Warszawie (godz. 19.00), które odbędzie się w restauracji Senator, ul. Szeroki Dunaj 1/3 (Stare Miasto). Temat spotkania to spoleczności sieciowe, a przy okazji odbędą się mikołajki, więc należy przynieść drobny upominek. Mikołaj zbierze te upominki do worka, a następnie rozda tym spośród obecnych, którzy przez cały rok byli grzeczni.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>